środa, 27 listopada 2013

Odwiedzamy czworonogi w "Leśnym zakątku" :)

Dzisiaj, w ramach cyklu zajęć związanych z tematyką "Zwierzęta domowe", wybraliśmy się w odwiedziny do czworonożnych przyjaciół, którzy mieszkają w koszalińskim Schronisku dla Bezdomnych Zwierząt "Leśny zakątek". Pani Katarzyna Sygit (z-ca kierownika) zorganizowała prelekcję na temat opiekowania się czworonogami. Dzieci dowiedziały się, jakie zwierzątka trafiają do schroniska i z jakich powodów. W chwili obecnej w "Leśnym zakątku" mieszka 260 dorosłych psów, koty i szczeniaczki. Wszystkie one pragną, aby ktoś o wielkim sercu się nimi zaopiekował.

Następnie ruszyliśmy zwiedzać schronisko. Zwierzęta powitały nas głośnym szczekaniem będącym prośbą "zabierz mnie do siebie"...


Zabrać żadnego nie mogliśmy, ale podarowaliśmy kocyki oraz ok. 19 kg karmy, którą dzieci miały w plecaczkach (ja sama w swoim zaniosłam chyba 12 kg). Otrzymaliśmy piękny dyplom na pamiątkę odwiedzin :)


Akurat trafiliśmy na porę pierwszego sprzątania. Muszę przyznać, że zapachy były "przednie" ;) Myślę jednak, że i taka lekcja była ważna, bo dzieci z pewnością mocno się teraz zastanowią, zanim zapałają pragnieniem posiadania czworonoga. Na własne oczy (i nos) zobaczyli, że z prawem posiadania wiążą się również obowiązki dbania o przyjaciela: karmienie, wybawienie, ale również sprzątanie odchodów podczas spaceru. Po powrocie do szkoły wykonaliśmy rysunki zwierząt ze schroniska (których fotografie zamieszczę jutro).

Biblioteczka