wtorek, 15 września 2015

Święto Kropki w naszej klasie 2015

W tym roku postawiłam na współpracę. Pomyślałam, że ciekawym doświadczeniem może być na przykład odkrycie talentu do przewodzenia grupie, łagodzenia sporów, ktoś będzie pomysłowy, a ktoś inny pomocny... Było bardzo kolorowo, kropkowo i radośnie :)

Dwie godziny lekcyjne.... Rozpoczęliśmy zajęcia śpiewająco. Postanowiłam witać się z klasą muzycznym sygnałem oraz ćwiczeniem aktualnej melodii na flecie prostym. Rozdałam karty pracy i wyjaśniłam zasady :)

W każdej z grup uczniowie mieli uzupełnić kartę wedle uznania. Należało wpisać kolory, do których przyporządkowali liczby oraz uzupełnić kropki działaniami.


Kto skończył pracę, miał okazję przybrać wychowawczynię przygotowanymi piankowymi kropkami, które uczniowie otrzymywali za cichą i zgodną pracę w zespole :D


Zamieniłam karty i każdej grupie dałam inną, Teraz uczniowie musieli pokolorować kropki według kodu przygotowanego przez koleżanki i kolegów :)


Na zakończenie dnia każdy wykonał swoją niepowtarzalną kropkę i otrzymał magnes na lodówkę z The Dot Day :)Z zebranych prac wykonaliśmy plakat o wydarzeniu, który powiesiłam na szkolnym korytarzu ;)


Pragnę dodać, iż w tym roku cała nasza szkoła brała udział w wydarzeniu zorganizowanym przez Samorząd Uczniowski klas 1-3. Uczniowie mieli piękne kropkowe stroje. W niektórych klasach przeprowadzono zajęcia o Vashti i jej kropce.

Biblioteczka