sobota, 28 listopada 2015

Andrzejki 2015

W piątek w naszej klasie odbyła się zabawa andrzejkowa. Sala była pięknie przystrojona. Uczniowie wystąpili w wybranych przez siebie strojach. Rodzice zorganizowali bufet. To były dwie godziny tańców, śpiewu i szaleństwa.


Wróżba w rurce, limbo, kaczuchy, zabawy z balonami, w parach, czwórkach, w kręgu. Uczennice zamawiały sobie ulubione utwory. Niektóre piosenki mnie zaskoczyły i wiele dowiedziałam się o gustach muzycznych w naszej klasie. Poniżej prezentuję jedną z piosenek, która najbardziej mi się podobała ;)


Gra na kubeczkach: drugie podejście :)


TIKowa Kl@sa: Class Dojo: Awatarkowe przygody

TIKowa Kl@sa: Class Dojo: Awatarkowe przygody: Prowadzimy klasowy pamiętnik. Uczniowie wcielają się w swojego awatarka i starają się opisać jego przygodę w naszej klasie. Razem z pamiętni...

piątek, 27 listopada 2015

Gra matematyczna z kostkami

Postanowiłam wykorzystać pomoc z Printoteki. Wydrukowałam karty gry. Uczniowie w parach rzucali kośćmi i ćwiczyli dodawanie oraz odejmowanie. Zajęci byli ponad 30 minut. Wszystkim bardzo się podobało i proszą o więcej. Następna gra będzie na mnożenie :)


Gra rozwija strategiczne myślenie. Wygrywa uczeń, który zakoloruje największą ilość kwadratów na karcie. Polecam! :)

środa, 25 listopada 2015

sobota, 21 listopada 2015

Zabawy z cieniem

Podczas zajęć przeprowadziliśmy eksperyment z cieniem. Mieliśmy latarki w telefonach, ale... Wpadłam na pewien pomysł. Zasłoniliśmy okna, wyłączyliśmy światło. Ja włączyłam klasowy projektor. Uczniowie mieli zabawę, którą momentami musiałam uciszać. Zapisaliśmy w zeszytach wnioski z przeprowadzonego eksperymentu. Uważam pierwsze kroki z teatrzykiem cienia za udane ;)


Teraz wykonamy papierowe laleczki i myślę o prawdziwym przedstawieniu ;D

TIKowa Kl@sa: Matematyka z MatZOO

TIKowa Kl@sa: Matematyka z MatZOO: Podczas zajęć komputerowych zaplanowałam pracę z LearningApss. Jedna z uczennic poprosiła o możliwość ćwiczenia mnożenia na stronie http://w...

Bajka w komiksie

Komiks jest fantastyczną formą wyrazu. Łączy w sobie treści edukacji polonistycznej, plastycznej i matematycznej. Praca nad komiksem daje możliwość dobrania odpowiedniej formy zajęć.

W naszej klasie rozbudzamy zainteresowania czytelnicze. Każdy uczeń otrzymał kartę pracy, na której zaznacza ile przeczytał tekstów (czytanek, baśni, wierszy, książek) w miesiącu. Pomysł podsunęła mi Superbelferka nauczycielka edukacji wczesnoszkolnej Joanna Apanasewicz. W listopadzie czytamy jedną baśń tygodniowo. Pierwszą było "Brzydkie kaczątko" H. Ch. Andersena, zatem postanowiliśmy wykonać komiks w oparciu o tę baśń. Najpierw uczniowie opowiedzieli historię kaczątka. Następnie omówiłam formę opowiadania. Podzieliłam uczniów w klasie na trzy grupy.
Pierwsza miała wykonać ilustracje i dialogi do wstępu historii. Druga grupa pracowała nad rozwinięciem. Trzeciej grupie poleciłam wykonać ilustracje do zakończenia. Wszyscy pracowali. Niektóre ilustracje się powtórzyły. W efekcie otrzymałam 12 ślicznych rysunków. To była nasza pierwsza taka praca. Mam już pomysł na kolejną, którą opiszę w innym poście :)




piątek, 13 listopada 2015

TIKowa Kl@sa: Plakat z Kanapką Mocy w tle :)

TIKowa Kl@sa: Plakat z Kanapką Mocy w tle :): Bardzo lubię składać collage ze zdjęć w piZap :) Ten edytor działa online na PC oraz jest darmowa aplikacja na Androida, więc z powodzeniem ...

piątek, 6 listopada 2015

Śniadanie Daje Moc

Nasza szkoła przystąpiła do programu Śniadanie Daje Moc. Z wielką ochotą wykonaliśmy Kanapki Mocy. Wstępem do pracy było śpiewanie piosenki i gry edukacyjne, dzięki którym przypomnieliśmy sobie i utrwaliliśmy wiadomości o zdrowym żywieniu.W zeszytach do języka polskiego zapisaliśmy plan przygotowania i wykonania zdrowego śniadania :)


 Nasze Kanapki Mocy. Każda wołała do mnie "Zjedz mnie!" ;D


Podczas zajęć komputerowych tworzyliśmy plakaty o zdrowym żywieniu, ale o tym napiszę w kolejnym poście :) Poniżej pierwsza próba. Praca Nikoli G. w programie piZap.

wyk. Nikola G.

Jak zdrowo się odżywiać?


  1. Produkty zbożowe powinny być dla Ciebie głównym źródłem energii (kalorii).
  2. Codziennie zaleca się spożywać co najmniej 5 porcji produktów zbożowych.
  3. Spożywaj codziennie co najmniej dwie duże szklanki mleka. Mleko można zastąpić jogurtem, kefirem, a częściowo także serem.
  4. Mięso spożywaj z umiarem.
  5. Spożywaj codziennie dużo warzyw i owoców.
  6. Ograniczaj spożycie tłuszczów, w szczególności zwierzęcych.
  7. Zachowaj umiar w spożyciu cukru i słodyczy. 
Gry edukacyjne i piosenki znajdziesz TUTAJ :)

poniedziałek, 2 listopada 2015