czwartek, 2 października 2014

Co nam niesie jesień?


Grupa przyrodnicza spisała się na medal! Uczennice przyniosły piękny zbiór liści, owoców i kwiaty :D

Rozmawialiśmy o barwach i darach jesieni. Nazwy darów jesieni dzieliliśmy na głoski. Wyróżnialiśmy głoskę /o/.


Z całego zbioru darów jesieni wyróżnialiśmy podzbiory według danej cechy. Szacowaliśmy i porównywaliśmy liczebność zbiorów.


Kornelia z grupy matematycznej przygotowała dla koleżanek i kolegów z klasy zadanie (narysowała na tablicy). Nikola G. ułożyła do niego treść. Wszyscy przerysowali zadanie do zeszytów :)

Ola i Ala zbierały grzyby. Ola zebrała 6 a Ala 4. Ile grzybów zebrały dziewczynki razem?


Odp. Dziewczynki razem zebrały 10 grzybów.

Muszę przyznać. Zadania specjalne w tym dniu zostały wykonane wzorowo! :))


środa, 1 października 2014

Poszukiwana: LITERA...

Literki mają swoje karty w naszych zeszytach. W szkole szukamy danych liter w kolorowych czasopismach, które następnie wycinamy i wklejamy wedle własnego pomysłu. W domu dodatkowo ozdabiamy strony :)




sobota, 27 września 2014

Strefa Rodzica: Tablica motywująca

Strefa Rodzica: Tablica motywująca: W naszej kasie stworzyłam tablicę motywującą . Pod koniec każdego tygodnia (pod nazwą danego miesiąca) wpiszę imię ucznia, którego zachowani...

poniedziałek, 15 września 2014

Święto Kropki 2014 (The Dot Day)

Wzięliśmy udział we wspaniałym wydarzeniu 
w Międzynarodowym Święcie Kropki :) 
Przygotowałam scenariusz, pomoce do zajęć i ruszyliśmy do boju. 

Tak wyglądało nasze świętowanie :)


Natchnieniem do zajęć był film o Vashti

TUTAJ blog z pięknymi prezentacjami multimedialnymi z innych placówek w Polsce. Zachęcam wszystkich nauczycieli, którzy przeglądają moją stronę do przyłączenia się do nas w 2015 roku :)

Scenariusz zajęć podlinkuję niebawem ;)

czwartek, 4 września 2014

Pracowity tydzień

Pierwszy tydzień nauki zbliża się ku końcowi. Jak wiadomo początki są najtrudniejsze, a potem już z górki na pazurki :) Nasza Id jest rozśpiewana i radosna. W najbliższym czasie zobaczymy, jakie jeszcze mamy zdolności ;D

Zapraszam rodziców 
na spotkanie
wtorek 9.09.2014 r. 
o godz. 17:00 

To MY w naszej klasie :)